ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 11:41

Gaziantepli kadınlardan eğitime destek


Gaziantepli kadınlar, topladıkları bağış ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kravatını satarak elde ettikleri gelirle kente 24 derslikli okul kazandırdı.
Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Pınar Topçuoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, dernek tarafından yaptırılan ve bu yıl eğitime başlanan Empati İlkokulunu ziyaret etti. Yöneticilerden eksikler hakkında bilgi alan Topçuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, derneği 4 yıl önce kurduklarında 8 derslikli köy okulu yapmayı hedeflediklerini anımsattı.
Daha sonra 24 derslikli okul yaptırmaya karar verdiklerini ifade eden Topçuoğlu, kente modern bir eğitim kurumu kazandırdıkları için büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Okulu yaptırmak için büyük mücadele verdiklerini hatırlatan Topçuoğlu, şunları kaydetti:
"Okula gelir elde etmek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kravatından tutun ünlü sanatçıların özel eşyalarına kadar birçok eşyayı satışa çıkardığımız müzayede düzenledik. Çok nadide parçalar satışa çıkarıldı. İyi bir gelir elde ettik. Bunun dışında balo, yemek ve kermes programları organize ettik. Hem sosyal anlamda şehrimizi şenlendirmiş olduk hem de yaptığımız faaliyetlerden gelir elde ettik. Hepsini de okulda değerlendirmiş olduk. Emeğimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyuz."
Topçuoğlu, düzenledikleri faaliyetlerle şehrin sosyal hayatına da önemli katkı yaptıklarını ifade etti.
Kentin önemli sorunu olan okul ve derslik açığını kapatmak için üzerlerine düşeni yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Topçuoğlu, eğitim ve çocuk odaklı projelere devam edeceklerini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER