ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 13:47

Gaziantep sokakları ilaçlanmaya başlandı

Gaziantep sokakları ilaçlanmaya başlandı


Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kentin değişik bölgelerinde oluşabilecek sineklenme ve kokulara karşı tedbirlerini alan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu doğrultuda çalışmalarına başladı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı ilaçlama birimi ekipleri 3 aşamadan oluşan ilaçlama sisteminin üçüncü dönemine aktif bir şekilde başladı. İlaçlama ekibi, ilk aşamada Kasım–Mart ayları arasında kış dönemini logar sisleme yönetimi yaptı. Daha sonra ikinci aşama olan mart–nisan ayları arasında larva çalışması yapan ilaçlama ekibi, son ve üçüncü dönem olan eylül–ekim aylarında larva çalışmalarını uçkun mücadelesi ile destekleyerek çalışmalarını yoğunlaştırdı.

    Larva çalışmasında 10 derece sıcaklığın altında yapılmasının uygun olmadığını dikkat çeken Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Daire Başkanı Muhtar Akyol, bu açıdan mayıs ayının beklendiğini söyledi.

    Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda uçkun mücadelesinin yapılmasının uygun olmadığını vurgulayan Akyol, “Aynı zamanda kara sinek ile mücadelede ekiplerimizi tarafından yapılıyor. Çöp konteynerleri logarlar ve çöp istasyonları hem kara sineklerden hem pis kokulardan arındırıldı. Yani biz, kış, bahar ve yaz mevsimlerinde hiç durmadan ilaçlama çalışmalarımızı yaptık.” şeklinde konuştu. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER