ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:40

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, üç ISO belgesi aldı


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'ndan (TÜBİTAK) 'İş sağlığı', 'Personel yönetimi' ve 'Çevre yönetimi' alanında kalite belgesi alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, ISO 9000, ISO 18000 ve ISO 14000 belgelerini ilk alan hayvanat bahçesi oldu.

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın üçüncü ve dünyanın dördüncü en büyük doğal hayvanat bahçesi olma özelliğini taşıyan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, kalitesini üç belge ile kanıtladı. İş sağlığı, kalite yönetim ve çevre sağlığı belgeleri ile kalitesini kanıtlayan hayvanat bahçesi, gelen ziyaretçilerin memnuniyeti, çevrenin hijyenik olması çalışan personelin iş sağlığını üst seviyede tutmasından dolayı belgeyi almaya hak kazandı.

TÜBİTAK tarafından gelen heyetin hayvanat bahçesinde çalışan personelin sağlığı, hayvanların sağlığı ve beslenmesi, çevrenin güvenliği ve temizliği açısından birtakım incelemeler yaptığını ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler, hizmet kalitesini daha yüksek seviyede tutacaklarını söyledi. TÜBİTAK heyetinin yaklaşık 4 ay gibi bir araştırma ve inceleme yaptığını belirten Özsöyler, heyetin hayvanların yaşam standartlarını, temizliği, beslenmesi, bakımı, barınakların doğal ortama yakın barınaklar olup olmadığı konusunda araştırmalar ve incelemeler yaptığını kaydetti.

Çalışan personelin çalışma sertifikasının olup olmadığı, yurt içinde ve yurt dışındaki hayvanat bahçelerinde çalışabilir belgesinin olup olmadığı konusunda araştırma yapıldığını vurgulayan Özsöyler, yeterli veterinerin olması, çevrenin temiz olması gibi konularda da incelemeler yapıldığını dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER