ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 18:18

Gazi Ortaokulu Matematik Yarışması düzenledi

Gazi Ortaokulu Matematik Yarışması düzenledi


Niğde'de Gazi Ortaokulu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İl Geneli Matematik Yarışması'nda Bor Mehmet Güleç Ortaokulu birinci oldu.

Gazi Ortaokulu Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen yarışmaya, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Tüfekçi, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de katıldı.

İl genelinden 12 okulun katıldığı final yarışmasında Bor Mehmet Güleç Ortaokulu birinci, Özel Sungurbey Ortaokulu ikinci ve Bor Fahri Kirt Ortaokulu üçüncü oldu.

Milli Eğitim Müdürü Ekinci, yaptığı konuşmada, “Bu tür sosyal etkinliklerin ve kültürel faaliyetlerin olması bizleri sevindirmektedir. Bu yarışma sayesinde öğrencilerimiz matematiğin aslında çok da zor olmadığını vurgulamaktadırlar. Bu yarışmaya katılan tüm okullarımıza ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Okul Müdürü Mehmet Alkan, “Bu yıl Matematik Yarışması'nın ikincisini düzenliyoruz. Bu etkinlikler sayesinde okullarımız aynı zamanda birbirleri ile kaynaşmış oluyorlar. Yarışmaya katılan okullarımıza ve programa katılan Milli Eğitim Müdürümüz Celalettin Ekinci’ye ve Emniyet Müdürümüz Ali Doğan Uludağ’a ve herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yarışma sonunda birinci olan okula ve öğrencilerine tablet bilgisayar, ikinci okula ve öğrencilerine çeyrek altın, üçüncü olan okulun öğrencilerine ise kol saati ve herkese madalya ve katılım belgesi verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER