ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 16:26

Gazeteciye kafa atan Ağaoğlu'nun davası ertelendi


Antalya’da düzenlenen golf turnuvası sırasında basın mensubuna kafa atarak gözlüğünü kıran Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun yargılandığı dava ertelendi.

Serik 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müşteki sanık Ahmet Ağaoğlu’nun avukatları Özgür Kıvran ve Ahmet Şanlı, Zaman gazetesi Muhabiri Cihat Ünal ile avukatı Fehmi Gündüz katıldı. Kimlik ve adres tespitiyle başlayan duruşmada gazeteci Ünal’ın da iddianamede müşteki sanık olarak yer alması dikkat çekti. Mahkeme Başkanı Ersin Tursun, Ünal’a olayın nasıl yaşandığını sordu. Ünal, olayın yaşandığı gün turnuvanın yapıldığı yere görevli olarak gittiğini söyledi. Dünyaca ünlü golfçü Tiger Woods’un vuruşunu yapacağı sırada güvenlik görevlileri ile basın mensuplarının arasında tartışma yaşandığını belirten Ünal, Ağaoğlu’nun bölgeye gelerek şahsına hakaret ettiğini, kendisinin de karşılık verdiğini söyledi. Bunun üzerine Ağaoğlu’nun yüzüne kafa attığını ve gözlüğünü kırdığını ifade eden Ünal, iddianamede geçtiği gibi herhangi bir fiili müdahalede bulunmadığını söyledi. Ünal, Ağaoğlu’nun yaralandığı şeklindeki iddiaların asılsız olduğunu kaydetti. Ünal’ın avukatı Fehmi Gündüz de Ahmet Ağaoğlu’nun gazeteciye kafa attığının, olaydan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamalarla sabit olduğuna dikkat çekti.

Ahmet Ağaoğlu’nun avukatlarından Ahmet Sanlı, müvekkilinin gazeteci Ünal’a kafa atmadığını savundu. Sanlı, olaydan sona basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda yaşanan kargaşadan dolayı üzgün olduğunu söylediğini hatırlattı.

Duruşma, eksik evrakların tamamlanması ve tanıkların dinlenmesi için 3 Eylül 2013 tarihine ertelendi.

    OLAY

    Antalya'da 9 Ekim 2012 tarihinde Turkish Airlines World Golf final turnuvasında, güvenlik görevlileriyle basın mensupları arasında görüntü alınması konusuna tartışma çıkmış, bu esnada alana gelen Ahmet Ağaoğlu, Zaman gazetesi muhabiri Cihat Ünal’a hakaret etmiş, ardından yüzene kafa atarak gözlüğünü kırmıştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER