ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 22:59

"Gazetecilik Türkiye’de madencilikten daha tehlikeli hale geldi"

"Gazetecilik Türkiyede madencilikten daha tehlikeli hale geldi"


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Samsun Şubesi’nin Atakum Kültür Merkezi'nde düzenlediği ‘İfade Özgürlüğü ve Türkiye’de Gazetecilik’ konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Gazeteci-Yazar Nedim Şener, son dönemde Türkiye’de gazetecilik mesleğinin madencilik mesleğinden daha tehlikeli bir hale geldiğini söyledi.

Türkiye’de 68 gazetecinin cezaevlerinde ne zaman çıkacağını bilmeden tutuklu olarak bulunduğunu söyleyen Gazeteci Nedim Şener “ Ülkemizde 200 gazeteci ise Terörle Mücadele Yasası'na muhalefet etmekten yargılanıyor. Türkiye bu tablo nedeniyle Avrupa ve dünya tarafından ifade özgürlüğünün kısıtlandığı yönünde sık sık eleştiriliyor. İfade özgürlüğü öncelikle toplumun savunması gereken bir konudur. İfade ve basın özgürlüğünün olmadığı yerlerde sorunların çözümünden bahsedilemez. Bugün ne yazık ki en büyük sivil toplum kuruluşları bile ifade özgürlüğü kavramına sahip çıkmıyor." dedi.

Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, CHP Atakum İlçe Başkanı Aliekber Bolat ve birçok sayıda davetlinin katıldığı konferans, soru cevap şeklinde son buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER