ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mayıs 2013 Perşembe 19:11

Gazeteciler, 500 fidanı toprakla buluşturdu


Afyonkarahisar’da görev yapan gazeteciler Afyonkarahisar- İzmir karayolu üzerinde bulunan Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ormanı’na 500 adet fidan dikti.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM ) ve Orman Genel Müdürlüğü'nün birlikte gerçekleştirdikleri proje kapsamında ‘26 il ve 30 yerleşim yerinde ‘Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ormanı’ oluşturulmuştu. Afyonkarahisar’da 16 Mayıs 2011 tarihinde oluşturulan ‘Basın Yayın ve Gazeteciler Hatıra Ormanı’nı zenginleştirmek amacı ile Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü'nden alınan 500 adet fidan kentte görev yapan basın mensuplarının da katıldığı bir etkinlikle toprakla buluşturuldu.

Afyonkarahisar Basın Yayın ve Enformasyon Müdürü Ali Fuat Gölbaşı, projenin gazetecilerin doğaya karşı bir sosyal sorumluluğunun olduğu zorunluluğundan ortaya çıktığını söyledi. Gölbaşı, "Gazetecilik sektöründe çok fazla kağıt kullanılıyor. Buradan hareketle her sektörün, her bireyin doğaya bir borcu vardır. Biz gazeteciler, doğaya olan borcumuzu en azından fidan dikerek ödemeyi hedefliyoruz. Bu projeye basın kartı sahibi gazeteciler, basın meslek örgütleri, gazeteciler sendikası ve basın-yayın kuruluşları da destek vermektedir." dedi.

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürü Metin Kalyoncu da 500 dekar alana sahip ormanda şimdiye kadar yaklaşık 75 bin fidan dikildiğini ve ormanın bakımının müdürlük tarafından aralıksız olarak yapıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan basın mensupları tarafından ormana fidan dikimi yapıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER