ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 14:44

Gazete küpürlerinde sesli hizmet dönemi


 Medya takibi ve ölçümleme sitemi Medya Takip Merkezi (MTM), yeni servisi ‘Sesli Haber’ ile gazete ve dergi kupürlerini sesli olarak kullanıcısına sunuyor. Servisten, görme engelliler ücretsiz yararlanabilecek.

Medyada yer alan her türlü bilgi ve içeriği raporlayan Medya Takip Merkezi’nin, yeni servisi ile kupürler dile geliyor. Sesli haber servisi sayesinde, görme engelliler gazete ve dergi haberlerini dinleyerek takip edilebilecek. Okumak yerine dinlemeyi tercih edenler veya araç kullanmak gibi çeşitli nedenlerle okuyamayacak durumda olanlar da servisten yararlanabilecek. İlk olarak ‘Medya Gündemi’nde devreye alınan sistem, MTM abonelerinin siyaset, ekonomi, dünya ve spor gündemlerine dair özetlere dinleyerek ulaşmalarını sağlıyor.

Yeni servisleri hakkında açıklamada bulunan MTM Genel Müdürü Halef R. Vayıs, “Gazete ve dergi kupürlerinin bilgisayar ya da mobil cihazların ekranlarından okunmaktan bağımsız takip edilebilir olması, iş hayatının yoğunluğunda okuma fırsatı bulamayan abonelerimize büyük avantaj sağlıyor. Çeşitli gündemleri içeren sistem, ayrıca görme engellilerin kullanımına ücretsiz sunacağız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER