ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 15:02

Gazdan zehirlenen aile uğurlandı


Gaziosmanpaşa'da şofben bacasından sızan gazdan zehirlenen bir anne ile 4 çocuğunun cenazeleri defnedilmek üzere memleketleri Bartın'a gönderildi. Cenaze aracıyla son kez getirildikleri evlerinde bekleyen mahalle sakinleri, komşularının cenazelerini gözyaşları ile uğurladı.

Dün gece meydana gelen olayda, kaçak bağlandığı belirtilen şofben bacasından sızan gaz sonucu hayatlarını kaybeden Özyapı ailesinin 5 ferdinin cenazeleri Adli Tıp Kurumu morgundan alındı. Baba Kamil Özyapı ve diğer akrabaları, cenazeleri alarak gasilhaneye götürdü. Bir yandan da mahalle sakinleri olayın meydana geldiği Şemsipaşa Mahallesi 34. Sokak'ta bulunan evin önünde toplandı. Gasilhanedeki işlemleri tamamlanan cenazeler, helallik için son kez evlerine getirildi. Görevli imam ile birlikte cenaze araçları Özyapı ailesinin yaşadığı evin önüne getirildi. İmam, mahalle sakinlerinin helallik istedi. Dualar ve gözyaşları ile helallik veren komşuları, Özyapı ailesini memleketlerine uğurladı. Kadınlar gözyaşları arasında komşularını ve onun çocuklarını son kez selamladı.

Cenazeler İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçlar defnedilmek üzere Bartın'a gönderildi. Anne Hamide Özyapı ve çocukları Gülay (16), Filiz (13), Salih (11) ve Yusuf (10) yarın memleketlerinde defnedilecek.

'YAŞASAYDI KARŞI BİNAYA TAŞINACAKTI'

Mahalle sakinlerinin verdiği bilgiye göre Hamide Özyapı'nın eşiyle bazı sorunlar yaşadığı ve çocukları ile bodrum katta yaşadığı belirtildi. Geçimini sağlamak için tekstil atölyelerinde çalışan anne Özyapı, durumlarını düzelterek evlerinin karşısında bulunan ve birinci kattaki doğalgaz sobalı daireye taşınmayı planlıyordu. Bütün hazırlıklarını bu değişikliğe göre yapan annenin planları beklediği gibi gitmedi. Eğer zehirlenmeseydi, çocukları ile bugün yeni dairesine taşınacaktı. Bodrum katta 400 TL kiraya oturan ailenin, yeni binada 500 liraya oturacağı öğrenildi.

Anne Hamide Özyapı'nın taşınmayı düşündüğü dairede daha önce 6 yıl oturan Zekeriya Macar, evde kaldığı süre içinde sorun yaşamadığını belirtere, "Özyapı ailesi eve taşınmış olsaydı belki de şu an yaşıyor olacaklardı." dedi.

Öte yandan, Özyapı ailesinin çocuklarının minik arkadaşları ise yaşadıkları olayın şokunu yaşıyor. Minik Yusuf'un arkadaşı İrem ve ağabeyi Ulaş Güntekin, Yusuf ile çok iyi arkadaş olduklarını ve daha düne kadar birlikte oyun oynadıklarını anlattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER