ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2014 Cumartesi 23:51

Gauck'a dondurma şovlu karşılama

Gaucka dondurma şovlu karşılama


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmi davetlisi olarak eşi Daniela Schadt ile birlikte Türkiye’yi ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, 4 günlük Türkiye temaslarına Kahramanmaraş ziyaretiyle başladı. Gauck, kendisi için hazırlanan dondurma şovunu beğeniyle izledi.

Kahramanmaraş’ta konuşlandırılan Patriot bataryalarında görevli Alman askeri birliğini ziyaret için akşam saatlerinde kara yoluyla Adana’dan Kahramanmaraş’a gelen Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, geniş güvenlik önlemleri altında konaklayacağı otele geçti. Burada Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Kerim Acar tarafından karşılanan Gauck, otelin lobisinde kendisi için hazırlanan dondurma şovunu izledi. Dünyaca ünlü Maraş dondurmasından da tadan konuk Cumhurbaşkanı, satırı eline alarak dondurma kesti.

Şovun ardından dinlemeyen çekilen Cumhurbaşkanı Gauck, Almanya’nın Türk asıllı Uyum Bakanı Aydan Özoğuz, Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlunun da eşlik ettiği ziyarette yarın, Suriyeli mültecilerin kaldığı çadır kent ve Patriot hava savunma sistemlerinde görevli Alman askeri birliğini ziyaret edecek.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER