ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 08:57

Gaspçıları tişörtteki ayak izi ele verdi

Gaspçıları tişörtteki ayak izi ele verdi


Bağcılar’da uyuşturucu parası temin etmek için iki genci boş bir binaya sokup dövmeye başlayan 4 şahıs, cep telefonu ile saat gasp etti. Polis, dayak yiyen gencin tişörtüne çıkan ayakkabı izinden yola çıkarak zanlıları kıskıvrak yakaladı. Suçlarını itiraf eden zanlılar, adliyeye sevk edilecek.

Gasp olayı, dün saat 19.00 sıralarında Yavuz Selim Mahallesi 26/1 Sokak üzerinde gerçekleşti. 16 yaşındaki H.İ.A. ile arkadaşı Ö.C.D. evlerine giderken, önlerini 19 yaşındaki Musa Salman kesti. Gençlerden mesaj atmak için cep telefonunu isteyen Musa Salman, “İçeride de ağabeyim bekliyor o da çağrı yapacak gelin sizi götüreyim” diyerek gençleri boş binaya soktu. Korkudan seslerini çıkaramayan gençler boş binaya girdi.

Binada bulunan Musa Salman’ın ağabeyi 24 yaşındaki Osman Salman, 19 yaşındaki Gökhan Çelik ve 16 yaşındaki M.A.Ç., gençlerin cep telefonlarını ve saatini istedi. Gençler vermemek için direnince 4 kişi çocukları döverek cep telefonu ile saati zorla aldılar. Musa Salman da yere düşen gençlerden birinin sırtına ayakkabısıyla bastıktan sonra kaçtı. Şikayet üzerine Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Büro Amirliği’ne bağlı dedektifler, zanlıların eşkal bilgileri doğrultusunda harekete geçti.

Olay yerinin yakınlarında polisler 2 zanlıyı gözaltına aldı. Büroya götürülen zanlılar, suçlamaları kabul etmedi. Ancak polis ekipleri, zanlılardan Musa Salman’ın spor ayakkabısını mağdurlardan birinin sırtındaki ayak iziyle karşılaştırdı. Ayakkabının taban izi ile tişörttekinin benzer olduğunu belirleyen polisler, sıkıştırdıkları 2 zanlının suçlarını itiraf etmesi üzerine diğer 2 zanlıyı da yakaladı. Musa Salman'ın “Cep telefonunu ben aldım. Silah ve bıçak kullanmadım. Çocuklardan birinin sırtına tekme atıp onu yere devirdikten sonra arkadaşlarımla kaçtım” dediği öğrenildi.

11 adet suç kaydı olan Musa Salman, 12 kaydı olan Osman Salman ve 2 adet kaydı bulunan Gökhan Çelik ile M.A.Ç. adliyeye sevk edilecek. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER