ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 14:07

Gasp ettiği bilezikleri satarken yakalandı

Gasp ettiği bilezikleri satarken yakalandı


Adana'da hırsızlık amacıyla girdiği evdeki kadını bıçakla yaralayıp zorla kolundaki bileziği gasp eden zanlı yakalandı.


Polis, uyuşturucu bağımlısı gasp zanlısını ‘kanlı’ bileziği satmak için girdiği kuyumcudaki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyip yakaladı.

Olay, 14 Aralık Cuma günü akşam saatlerinde merkez Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan mahallesinde yaşandı. 28 yaşındaki Özlem Bektaş'ın ikinci kattaki evine hırsız girdi. İddialara göre, mutfakta bulaşık yıkayan kadının boğazına bıçağı dayayan 25 yaşındaki Yılmaz K., bileziğini isteyip, ‘yoksa seni keserim’ dedi. Direnen Özlem Bektaş’ı yaralayan Yılmaz K., üzerindeki bıçak yere düşüp bulamayınca mutfaktan aldığı başka bir bıçakla genç kadını bileziğini alıncaya kadar bıçakladı. Genç kadının çığlıkları üzerine komşuları yardıma koştu, ancak gaspçı kaçmayı başardı. Komşularınca önce özel bir hastaneye götürülen Özlem Bektaş, buradan Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Omuzu, kolu, yüzüne gelen bıçak darbeleri ile yaralanan genç kadının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Bu arada, olaydan sonra gaspçının peşine düşen polis, olay yerine yakın yerdeki kuyumcuları soruşturdu. Polis bir kuyumcuya gelerek bilezik vermeye çalışan kişiyi belirledi. Gaspçının uyuşturucu bağımlısı Yılmaz K. olduğu tespit edildi. Gasp ekipleri, olayı gerçekleştirdiği mahallede oturduğu belirlenen Yılmaz K. ile bileziği bozdurduğu ileri sürülen arkadaşı Kerim D.'yi gözaltına aldı.

Kuyumcudaki güvenlik kamerası görüntülerinde, gaspçının elinin kesildiği ve kan bulaşmış bilezeği kuyumcuya satmak istediği görülüyor. Gasp şüphelisi, kanı silip kuyumcuya verirken ise yanındaki müşteriye elini kestiğini anlatıyor. Kuyumcu ise kağıtla tutup tarttığı bileziğe verecek 2 bin 100 lirasının bulunmadığını söyleyip gaspçıyı ikna ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER