ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 18:13

Gani Müjde hakkında suç duyurusu


Turizmci Ömer Faruk Bildirici, ''Harem'' dizisinin yönetmeni Gani Müjde hakkında kendisine sosyal paylaşım sitesi üzerinde hakaret ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.
    
Konya Adliyesi'ne giden Bildirici, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere suç duyurusu dilekçesini sundu.
    
Dilekçede, Bildirici'nin dizi yönetmeni Gani Müjde hakkında daha önce tarihe hakaret ettiği için suç duyurusunda bulunduğu anlatıldı.
    
Bildirici, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:
    
''Gani Müjde kendisine yaptığım suç duyurusundan sonra kariyerinde rencide olmuş ki, saçma sapan konularla kurgulanan ve akla mantığa aykırı olan, hiçbir anlam ifade etmeyen dizisinde geçen ''Basur'' tiplemesini bana yakıştırarak, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından tarafım hedef gösterilmek suretiyle ''Nihayet Basur soyundan gelen birini bulduk'' diyerek kişilik haklarıma saldırmış ve çevrem tarafından takdir edilen onur, şeref ve haysiyetime hakaret etmiştir.''
    
Dilekçede, ''Harem'' dizisi yönetmeni Gani Müjde hakkında ''basın yoluyla hakaret'' suçundan soruşturma başlatılması talep edildi.
    
Turizmci Ömer Faruk Bildirici, 16 Ocak 2013 tarihinde ''tarihi değerlerimizle alay edildiği'' gerekçesiyle Harem dizisinin yönetmeni Gani Müjde hakkında soruşturma başlatılması ve dizinin yayından kaldırılması için savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER