ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 15:24

GAMEK, kursiyerlerine tarih bilinci aşılıyor

GAMEK, kursiyerlerine tarih bilinci aşılıyor


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK), kursiyerlerine Gaziantep kahramanlarını anma gezisi düzenledi.

Gerçekleştirdiği etkinliklerle kursiyerlerinin sosyal hayata adaptasyonuna katkıda bulunan GAMEK, 8 şubat 1921 Gaziantep’e Gazi’lik ünvanının verilmesinin 93. yıldönümü anısına düzenlediği müze gezileriyle öğrencilerine Gaziantep tarihini yakından inceleme olanağı sundu. Tarih bilincini canlı tutmayı hedefleyen GAMEK, bu amaçla kursiyerlerini Bayazhan Kent Müzesi ile Savaş Müzesi’ni gezdirerek Gaziantep tarihi hakkında bilgilendirdi.

GAMEK Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, kursiyerlerin müze gezisinden oldukça etkilendiğinin altını çizerek “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin büyük emekleriyle şehrimize kazandırılan müzeler geçmişimizin zor günlerini en iyi şekilde yansıtıyor. Geleceğimizi daha emin adımlarla kurmak için geçmişimizi her zaman hatırlamalıyız. 8 Şubat 1921 Gaziantep’e Gazi’lik unvanının verilmesinin 93. yıldönümü anısına düzenlediğimiz etkinlikler bu açıdan oldukça önemli. Çünkü GAMEK geleceğini daha iyi kurmaya hazırlanan Gazianteplilere hizmet veriyor.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER