ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 18:04

Galatasaray Üniversitesi’nde ODTÜ gerginliği


Galatasaray Üniversitesi’nde aralarında öğrencilerin de olduğu bir grup, ODTÜ’de çıkan olaylarla ilgili kınama yayınlayan üniversite yönetimini protesto etti. Okula girmeye çalışan bazı öğrenciler ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Türkiye’nin ilk yerli uydusu Göktürk-2’nin uzaya gönderilmesi için ODTÜ’de düzenlenen törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılmasını protesto eden bazı marjinal gruplar, okulda olay çıkarmıştı. Çıkan olaylar sonrası 10 öğrenci gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştı.

Yaşanan bu olay, aralarında Galatasaray Üniversitesi’nde bulunduğu çok sayıda okul tarafından kınanmıştı. Bazı üniversite öğrencileri ile bazı marjinal gruplar olayları kınayan üniversitelerde eylem yaptı. Çok sayıda eylemci kınama yayınlayan Galatasaray Üniversitesi’nin rektörlük binasına girmeye çalıştı. Grubun içeri girmesini istemeyen güvenlik görevlileri ile öğrenciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Eli kapıya sıkışan bir eylemci hafif şekilde yaralandı. Güvenlik görevlilerinin öğrencileri içeri almaması üzerine, bazı protestocular okula demir kapının üzerinden atlayarak geçmeye çalıştı. Okulun kampüsünde de tartışma devam etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER