ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 17:03

"Gaffar Okkan'ın heykeli dikilsin"


Diyarbakır'da 2001 yılında düzenlenen saldırıda şehit olan Emniyet Müdürü Gaffar Okkan için saldırının olduğu yerde anma töreni düzenlendi. Olay yerinde yapılan anmanın ardından saldırı bölgesine karanfiller bırakıldı.

Anma töreninin yapıldığı yerde Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in yanına gelen cadde esnafı bir taleplerinin olduğunu söyledi. Mehmet Açıkgöz isimli esnaf, "Biz burada çalışan esnaflarız. Bizim bir talebimiz var. Diyarbakır'a neden rahmetli Gaffar Okkan'ın heykeli dikilmiyor. Yer de çok müsait. Bu caddenin ismi bile Gaffar Okkan olarak değiştirilmedi. Olayın yaşandığı bölgede küçük bir park var orası bile düzenlenebilir. Biz onun heykelinin dikilmesini istiyoruz. Çakal çukalın değil. Büyüklerimize bu talebimizi iletiyoruz." diye konuştu. Emniyet Müdürü Recep Güven de esnafa teşekkür etti ve üzerine düşeni yapacağı sözü verdi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, "Vatandaşın talebi çok içten bir talepti. Heykelinin dikilmesini istedi, 'bu abide bir insandır' dedi. Hizmet etti. Bu hakkıdır. Biz de bunu destekliyoruz, çok hoşumuza gitti." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER