ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2017 Salı 18:39

"Futbolda şikede kumpas" davası

"Futbolda şikede kumpas" davası

İddianamenin özetlenerek okunmasının ardından, duruşma yarına ertelendi


"Futbolda şike" soruşturmasında "kumpas" kurduğu iddiasıyla haklarında 35 yıldan 85 yıla kadar hapis talebiyle 15’i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşmasında, iddianamenin okunması tamamlandı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yapılan salonda görülen ilk duruşmada, mahkeme Heyeti Başkanı Ali Öztürk, dün başladığı 434 sayfalık iddianamenin özetlenerek okunmasını ikinci duruşmada bitirdi.

İddianamenin okunmasının ardından tutuklu sanıkların savunmalarının alınmasına geçilmesi için duruşma yarına ertelendi.

Mahkeme Başkanı Öztürk, savunmalar sırasında sadece iddianamede geçen suçlamalarla ilgili savunmalarını hazırlaması için sanıklara uyarıda bulundu.

- "Yarın duruşmada savunmalar alınacak"

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, duruşmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugünkü duruşmada iddianamenin okunmasının tamamlandığını belirterek, yarınki duruşmada savunmaların alınacağını söyledi.

Mahkemenin talepleri cuma günü değerlendireceğini ifade eden Mosturoğlu, şu ana kadar mahkemenin esasa ilişkin bir işlem yapmadığını dile getirdi.

Mosturoğlu, çarşamba ve perşembe günü sorguların yapılacağını, cuma günü de ara kararların verileceğini aktardı.

Sanıklarından birinin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın davaya ilişkin basına konuşmasına tedbir konulmasına yönelik talebi olduğunu anlatan Mosturoğlu, bu talebin ne kadar hukuki olduğuna mahkemenin karar vereceğini söyledi.

Avukat olduğu için söz konusu talebi yorumlayamayacağını vurgulayan Mosturoğlu, mahkemenin bununla ilgili bir karar vereceğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER