ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ekim 2014 Cuma 23:00

Futbol Kulübünden Ezidilere Yemek

Futbol Kulübünden Ezidilere Yemek

Cizre Spor Kulübü, Irak’ta IŞİD’in saldırılarından kaçarak Şırnak’ın Cizre ilçesine sığınan Ezidiler için akşam yemeği düzenledi.


Cizre Spor Kulübü, Irak’ta IŞİD’in saldırılarından kaçarak Şırnak’ın Cizre ilçesine sığınan Ezidiler için akşam yemeği düzenledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Ligi Bal’da mücadele eden Cizre Spor Kulübü, Kurban Bayramı öncesinde Irak’ta IŞİD’in saldırılarından kaçarak Cizre’ye sığınan ve belediye tarafından Sanayi Sitesi’ne yerleştirilen Ezidilerden 60 kişilik grubu kulüp tesislerinde ağırladı. Kulübe ait otobüsle Sanayi Sitesi’nden alınan Ezidileri, Kulüp Başkanı Salih Sefinç ve kulüp yöneticileri kapıda karşıladı. Ezidiler, daha sonra kulüp tesislerine geçti. Konuklara yemekleri kulüp yöneticileri tarafından dağıtıldı. Başkan Sefinç ve yönetim kurulu üyeleri, masaları tek tek dolaşıp iyi dileklerini ilettikten sonra Ezidilerle birlikte yemek yedi.

Cizre Spor Kulübü Başkanı Salih Sefinç, “Bayram arifesinde öncelikli olarak bütün Müslümanların Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Kobani’de Kürt kardeşlerimizin üzerinde bulunan bu zulmün, bu ateşin, bu ölümlerin biran önce bitmesini yüce Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

Sefinç, “Yaklaşık iki ay önce Irak’ta IŞİD zulmünden kaçıp ilçemize sığınan Ezidi kardeşlerimizi ağırladık, daha önce de ziyaretlerine gittik. Bu akşamda kulübümüzün tesislerinde kendilerini misafir olarak ağırladık ve bu kardeşlerimizi ağırlamaktan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ama yaklaşan kış şartları içerisinde Küçük Sanayi Sitesi’nde bin beş yüze yakın Ezidi kardeşimiz barınmaktadır. Bu kardeşlerimizin çok fazla eksiklikleri bulunmaktadır. Gerek Cizre, gerekse bölge insanları olarak bu kardeşlerimize elimizi uzatmalıdır ve herkes kendi çapında ve elinden geldiği şekilde yardım etmelidir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Bu kardeşlerinin başına gelenin yarın kendi başlarına da gelebileceğini ifade eden Sefinç, “Onun için birbirimizi sahiplenmemiz ve birbirimizle kenetlenmemiz gerekiyor. Bu zulüm Irak’ta başladı, Rojova ve Kobani’de devam etmektedir. Bu bayram akşamında bu zulmün biran önce bitmesini ve ilçemizde ağırladığımız Ezidi kardeşlerimizin kendi topraklarına, evlerine sağ salim dönmelerini temenni ediyorum” dedi.

Yemeğe katılan Ezidiler ise, gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı başta kulüp Başkanı Salih Sefinç olmak üzere bütün yöneticilere teşekkür etti. Ezidiler, yemekten sonra kulüp otobüsü ile barındıkları Sanayi Sitesi’ne götürüldü.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER