ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 09:53

Fuhuş çetesine baskın

Fuhuş çetesine baskın


Adana'da ile birlikte 4 ilde yapılan operasyonda, Rusya, Gürcistan ve Ukrayna'dan iş bulma vaadiyle getirdikleri kadınlara fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla 4'ü kadın 22 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 16'sı tutuklandı.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri, ihbar üzerine 3 aydan bu yana takip ettikleri bir şebekenin Rusya ve Gürcistan'dan iş bulma bahanesiyle kadın getirdiklerini belirledi.

Şebekenin, kadınları daha sonra zorla fuhuşa yönlendirdikleri tespit edildi. Teknik ve fiziki takip sonucu fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla M.O., Ç.K., Z.D., K.D., S.D., L.S., J.T., H.İ., S.Ö., A.A., İ.T., M.G., A.S., M.Ş.K., Y.Y., İ.K., M.D. polisin Adana ile birlikte Niğde, Gaziantep ile Hatay'ın İskenderun ilçesinde yapılan eş zamanlı operasyonla yakalandı. Polis, 4'ü yabancı uyruklu 13 kadını da çetenin elinden kurtardı.

Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan 4'ü kadın 22 kişi, "Fuhuş amaçlı organize suç örgütü kurmak, yönetmek, fuhuş amaçlı insan ticareti yapmak, fuhuş için yer ve imkan sağlamak, fuhuşa aracılık etmek." suçlamasıyla adli mercilere sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 22 kişiden 16'sı tutuklandı, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER