ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:41

FTSO’nun yeni yönetimi 11 Mayıs’ta belirlenecek


Muğla Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın(FTSO) olağan seçimlerinin 11 Mayıs'ta yapılacağı duyuruldu. Fatih Anadolu Lisesi’nde yapılacak seçimlerde 3 bin 300 üyenin oy kullanabileceği açıklandı.

Şubat ayında yapılması gerekirken Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) aldığı kararla ertelenen FTSO seçimlerinin yeni tarihi belli oldu. 2 dönemdir FTSO başkanlığı görevini yürüten Akif Arıcan ile meclis başkanı Mustafa Büyükteke’nin yarışacağı seçimler 11 Mayıs’ta yapılacak. Fatih Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek seçimlerde FTSO üyesi 3 bin 300 kişinin oy kullanması bekleniyor.

Yeni seçim takvimi hakkında açıklama yapan FTSO Meclis Başkanı ve başkan adayı Mustafa Büyükteke, oluşturulacak yeni yönetimin Fethiye ekonomisine 2017 yılına kadar başkanlık edeceğini söyledi. Seçimlere bütün üyelerin katılmasını isteyen Büyükteke, geniş katılımla tabana yayılarak yapılan seçimlerin herkes için daha hayırlı olacağına inandıklarını kaydetti.

Demokratik sürecin sağlıklı işlemesi için seçimlerin bu yıl oda dışında bir mekanda yapıldığını ifade eden Mustafa Büyükteke, "Geçtiğimiz yıllarda FTSO seçimleri oda hizmet binasında yapılıyordu. Oy kullanmaya gelen üyelerimiz secim için fiziki şartlar yetersiz olduğu için uzun süre beklemelere maruz kalıyordu. Bu yıl bu sorunları yaşamamak için seçimleri farklı bir mekanda yapıyoruz. Yeni yönetimi şekillendirecek seçimlerimiz 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü Fatih Anadolu Lisesi’nde yapılacak. İmalatçısından, lokantacısına, madencisinden, paraşütçüsüne, otelcisinden, ziraatçısına, emlakcısından, ayakkabıcısına kadar 13 meslek komitesinin aynı çatı altında olduğu büyük bir aile olarak yaklaşık 3 bin 300 faal üyemizi seçime bekliyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER