ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 13:28

Freni patlayan vinç ortalığı savaş alanına çevirdi


Ankara’da yokuş yukarı çıkarken freni patlayan ve geri doğru kaçmaya başlayan vinç, 3 aracı altına alıp, kaldırımdaki ağaçları kökünden söktü. Ortalığın savaş alanına döndüğü kazada 2 kişi yaralandı.

Olay, öğle saatlerinde Batıkent Ergazi Mahallesi Cengiz Aytmatov Caddesi’nde meydana geldi. Batıkent’ten-Yenimahalle istikametine giden Şener Sarıerik yönetimindeki 50 SL 674 plakalı vinç aracı Cengiz Aytmatov Caddesi’nden yokuş yukarı çıktığı esnada freni patladı. Geri doğru kaçmaya başlayan araç, arkasından gelen 06 ALA 11 plakalı otomobili altına alıp sürükledi. Hızını alamayan araç daha sonra orta refüjde bulunan ağaçları kökünden söküp karşı yöne geçti. Park halindeki başka bir aracı da sürükleyen vinç, kazayı görüp yardım için koşan Gökhan Şanveren’e ait 06 DSS 06 plakalı araca çarparak durabildi. Bu sırada vincin öl lastik takımları kaldırıma çarpıp koptu.

Kaza sonrası olay yeri adeta savaş alanına döndü. Araçlarda büyük hasar meydana geldi, vincin geçtiği orta kaldırımdaki çok sayıda ağacın kökünden söküldüğü görüldü. Kazada 06 ALA 11 plakalı araçta yaralanan Selim Bilgin ile Necdet İleri ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“ARAÇLARIN ARASINDAN DANS EDEREK GELİYORDU”

Vincin çarpıp durduğu aracın sahibi Gökhan Şanveren vincin araçların arasından dans ederek geldiğini gördüğünü söyledi. Şanveren, “Beyaz arabayı biçti. Durdum, ben yardım için koştum. Sonra bu tarafa atladı. Oradaki arabalara vurdu. Benim araca vurup durdu. Freni patlamış.” şeklinde konuştu.

Olayı duyan ve park halindeki aracın sahibi olduğunu söyleyen bayan, “Balkondaydım, ağaçları sürükleyip getirdiğini gördüm. Benim arabaya çarptı. Çok heyecanlandım evde çığlık attım. Birileri öldü zannettim.” dedi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER