ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 21:30

Folklor festivalin üçüncü gününde Kubat sahne aldı

Folklor festivalin üçüncü gününde Kubat sahne aldı


Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Folklor Festivali’nin üçüncü gününde sahneye çıkan Kubat yaklaşık 20 bin hayranını coşturdu.

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Folklor Festivali’nin üçüncü gününde sahne alan Kubat, Şahinbey Park’ında yaklaşık 20 bin vatandaşa konser verdi. Konsere, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep İl Kültür Turizm Müdür Vekili Mehmet Aykanat, belediye meclis üyeleri ve yaklaşık 20 bin vatandaş katıldı.

Kosova, Gürcistan, Kostarika, Tayland, Romanya, KKTC, Hindistan, Acara Özerk Cumhuriyeti, Küba ve Gaziantep Folklor Kulübü halkoyunları ekipleri kendi yörelerine ait dans gösterileriyle geceye renk kattı. Konser alanını gezen Başkanı Tahmazoğlu, halkoyunları ekiplerini ve vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti. Tahmazoğlu, Kubat ile beraber olmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, Kubat’a çiçek ve plaket takdim etti. Gecenin sonunda Mehmet Sarı, Mehmet Tahmazoğlu ve 9 ülkeden gelen ekipler Kubat’ın söylediği oyun havaları ile halay çekti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER