ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:59

Fırıncıların başı ruhsatsız işletmelerle dertte

Fırıncıların başı ruhsatsız işletmelerle dertte


Antalya’da faaliyet gösteren 220 fırından 39’u ya ruhsatsız ya da başka bir ruhsat adı altında üretim yaptığı belirtildi.

Antalya Fırıncılar Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, mevcut ruhsatı olmayan bu fırınlarla haksız rekabet içerisinde bulundukları, bu konuyla ilgili defalarca ilçe belediyelerine yazılı başvuruda bulunulmasına rağmen bir sonuç alamamalarından şikâyetçi oldukları bildirildi.

Açıklamada bazı ruhsatsız fırınların ruhsatlı fırınlardan göstermelik irsaliye ve fatura alarak üretimi kendilerinin yaptığını iddia ettiği belirtildi. Yedi yıl önce tek ruhsatsız fırınla bu olumsuzlukların başladığı belirten açıklamada, gerekli önlemlerin alınmamasında bu rakamların daha da katlanacağı ifade edildi.

Yaşanan bu olumsuzluklara belediyelerin gerekli hassasiyetleri göstermesi gerektiğini belirten Antalya Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurcu, “Fırın açacak olan kişilerin mağdur olmaması için ilgili belediyeye giderek işyeri açmak için ön izin aldıktan sonra yatırım yapmaları gerekmektedir." dedi.

Son günlerde başlatılan kampanyalarla ekmek israfının da önüne geçmeye çalıştıklarını ifade eden Buhurcu, ruhsatsız açılan fırınlarla hiçbir şekilde israfın önüne geçilemeyeceğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER