ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2014 Cumartesi 18:50

Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Vaskunlahti, Eskişehir'de


Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Nina Irmeli Vaskunlahti, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.
Valilikten yapılan açıklamada, Büyükelçi Vaskunlahti, Vali Tuna'yı makamında ziyaretinde, Valilik şeref defterini imzaladı.
Tuna, Eskişehir'in Türk Dünyası Kültür Başkenti olduğunu hatırlatarak, heyetin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eskişehir hakkında kısa bilgi veren Tuna, Eskişehir'i, sanayisiyle, kültür etkinlikleriyle ve sportif faaliyetlerin yoğun bir şekilde yaşandığı geleceğin parlak bir il olarak niteledi.
Vaskunlahti ise fırsat buldukça Türkiye'deki bütün şehirleri gezerek tanımaya çalıştığını belirterek, "Gezdiğimiz şehirlerde, ekonomik anlamda iş ve yatırım fırsatları noktasında neler yapılabilir. Eskişehir'i bu konuda cazibe merkezi ve potansiyeli geniş bir il olarak görüyoruz. Bu nedenle beraberimizdeki heyetle birlikte çeşitli ziyaretlerde bulunacağız" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Vali Tuna, Büyükelçi Vaskunlahti'ye günün anısına Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti anı tabağı hediye etti.
Ziyarette Finlandiya'nın Ankara Büyükelçiliği 2. Katip Mike Mıckelson ve Ticaret Müşaviri Şamil Yavan ile Türk Finlandiya İş Konseyi Başkanı Yılmaz Çakır hazır bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER