ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 23:48

Filistin Yazarlar Birliği'nin merkezleri kira borcu nedeniyle kapandı


Filistin Yazarlar Birliği, 2005 yılından bu yana biriken kira borcunu ödeyememesi sebebiyle Gazze ve Ramallah'taki merkezlerini kapatmak zorunda kaldı.

Arap Yazarlar ve Edebiyatçılar Birliği, Devlet Başkanı Mahmud Abbas'tan Filistin Yazarlar Birliği'ne mali destek vermesini talep etti.

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, Filistin Yazarlar Birliği'ne destek verilmemesinin Arap ülkelerinin genelinde kültürün ve aydınların ihmal edildiğini gösterdiği belirtildi.

Filistin Yazarlar Birliği'nin, 2005'ten bu yana birikmiş kira borcunu ödeyememesi sebebiyle daha önce de merkezlerini kapatmak zorunda kaldığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Abbas'ın kişisel olarak bu konuyla ilgilenmesi ve birliğe maddi destek vermesi gerekir. Filistin Yazarlar Birliği'nin merkezlerinin kapatılması, normal bir durummuş gibi karşılanıyor. Filistinli yazarlar, her açıdan, sömürge, adaletsizlik, zulüm ve geri kalmışlıkla mücadelede öncü roller üstlenmiştir. Filistin aydınları başta olmak üzere Arap aydınları işgalci siyonistlerin gerçek yüzünü ortaya çıkarmada etkin rol oynamıştır."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER