ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 20:19

Filistin Devlet Başkanı Abbas, Moskova'da


Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Rusya'nın başkenti Moskova'daki temasları çerçevesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Dmitriy Medvedev ile görüştü.
Putin, ülkesinin uluslararası arenada Filistin sorununun çözümüne sürekli destek verdiğini söyledi.
Rusya ve Filistin arasındaki ilişkilerin geçmişten gelen sağlam temeller üzerine kurulduğunu belirten Putin, "Biz, uluslararası arenada politik düzeyde Filistin sorununun çözümüne ve bölgesel konulara destek oluyoruz" dedi. Putin, Rusya-Filistin ekonomik ve ticari ilişkilerinin geliştirilmesi gerektiğini de söyledi.
Abbas ise Rusya'nın Ortadoğu'daki sorunların çözümünde daha aktif rol almasını umut ettiğini belirterek, "Başta ekonomi olmak üzere iki ülke liderleri arasında konuşacak çok fazla konu var" ifadelerini kullandı.
Filistin Devlet Başkanı Abbas, Rusya Başbakanı Medvedev ile de bir araya geldi. Medvedev, Rusya'nın, Filistin halkının devletleşme yolundaki çabalarını desteklediğini söyledi.
İki ülke arasında dostane ilişkiler bulunduğunu dile getiren Medvedev, "Biz (Rusya-Filistin) rutin bir şekilde bir araya gelerek Ortadoğu'daki krizin çözüm yollarını ve ikili ilişkileri konuşuyoruz. Filistin halkının ayrı bir devlet olma yolundaki çabalarını destekledik ve destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER