ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 14:20

Filipinler heyetinden Başkan Çakır’a ziyaret


Filipinler Türkiye Fahri Konsolosu Abdulgani Macatoman ile beraberindeki heyet Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret etti.

    Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan konferansa katılmak üzere Malatya'ya gelen Filipinli heyet, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek bir süre görüştü. Ziyarete Filipinler Türkiye Fahri Konsolosu Abdulgani Macatoman, İligan Devlet Teknoloji Üniversitesi Rektörü Sally Tayaban, emekli büyükelçi Sukarno Tanggol, işadamı Mehmet Rıza Derindağ ile siyasetçi ve işadamları katıldı.

    Filipinli heyeti Malatya’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Filipinler'de yaşananlar bizleri üzüyor. Oradaki karmaşanın biran evvel bitmesini temenni ediyorum. Müslümanların barış ve huzur içerisinde yaşamaları bizleri mutlu edecektir. Gerçekleştirilen bu ziyaretler iki ülke arasında hem ticaretin gelişmesinde hem de dostlukların pekişmesinde önemli olacaktır.” dedi.

    Türkiye Fahri Konsolosu Abdulgani Macatoman da kendilerine gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, “Zor günlerimizde hem yapılan açıklamalarla hemde gönderilen yardımlarla Türkiye’yi her zaman yanımızda gördük.” şeklinde konuştu.

    Program sonrasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Filipinli heyet üyelerine kuru kayısı hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER