ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 12:31

Fikri olan herkes bu toplantıda konuşacak

Fikri olan herkes bu toplantıda konuşacak


Erciyes Üniversitesi Kültür ve Sanat Komisyonu faaliyetleri çerçevesinde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa 'Şehir(li) Atölyesi 4. Buluşma: Ahi Şehir Kayseri' programı düzenlenecek. Programa şehir ile ilgili bilgisi, fikri, önerisi ve şikayeti olan herkes katılarak konuşma imkanı bulabilecek.

    Program hakkında bilgi vermek için basın toplantısı düzenleyen Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Beyhan Asma, Sabancı Kültür Sitesi’nde yapılacak toplantıya herkesin katılabileceğini ifade etti. Prof. Dr. Beyhan Asma, daha önce Bursa, Kahramanmaraş ve Gaziantep de gerçekleştirilen toplantının dördüncü ayağının kayseri olacağını ifade ederek, şu bilgileri verdi; “Öncelikle etkinliği gerçekleşmesi için destek veren rektörlüğümüz, büyükşehir belediyemiz ve “Şehir(li) Atölyesi” platformuna teşekkür ediyoruz. 81 ilde gerçekleştirilecek ve 81 şehrin ele alınacağı bu etkinlikte, şehirle ilgili fikirlerin, sorunların ve çözümlerinin konuşulacağı toplantı olacak. Bu etkinliğe bütün insanlarımız katılabilecek ve fikirlerini ortaya koyabilecekler. Bir ev hanımı bile buraya katılabilecek ve derdini yada şehirle ilgili önerisi varsa bunu söyleyebilecek. Projeler önerilebilecek. Bu konuda herkesi bekliyoruz ve davet ediyoruz.”

    Prof. Dr. Asma, 24 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek toplantının saat 13.00’da başlayacağını belirterek, “Toplantımıza Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’un da katılmasını bekliyoruz. Şehir(li) Atölyesi platformu adına programa konuşmacı olarak Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu, Hasan Soygüzel, Tahsin Bulut ve Enes Battal Keskin katılacak.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER