ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ağustos 2014 Pazar 21:50

Fikri Işık: "Demokrasi fırtınası çatıyı uçurmuştur"

Fikri Işık: "Demokrasi fırtınası çatıyı uçurmuştur"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarını değerlendirdi.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarına ilişkin, "Bu kadar partinin olduğu üç adaylı yarışta ilk turda yüzde 50'nin üzerinde, yüzde 53 civarında oyla ipi göğüslemek, çok ama çok önemli bir başarıdır. Özellikle çatıya çıkarılan aday açısından ve çatıyı destekleyenler partiler açısından kesin başarısızlıktır. Demokrasi fırtınası çatıyı uçurmuştur" dedi.

Partisinin il başkanlığında seçim sonuçlarını değerlendiren Işık, sonuçların Türkiye, millet, demokrasi, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Halkın Başbakan Erdoğan'ı, ülke tarihinde ilk defa doğrudan sandıkta cumhurbaşkanı seçtiğini belirten Işık, "Bu kadar partinin olduğu üç adaylı yarışta ilk turda yüzde 50'nin üzerinde, yüzde 53 civarında oyla ipi göğüslemek, çok ama çok önemli bir başarıdır. Özellikle çatıya çıkarılan aday açısından ve çatıyı destekleyenler partiler açısından kesin başarısızlıktır. Demokrasi fırtınası çatıyı uçurmuştur" ifadesini kullandı.

"Demokrasi fırtınası çatıyı uçurmuştur"

Sonuçların hem Başbakan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açısından hem de AK Parti açısından kesin başarı olduğunu vurgulayan Işık, "Özellikle çatıya çıkarılan aday açısından ve çatıyı destekleyen partiler açısından kesin başarısızlıktır. Demokrasi fırtınası çatıyı uçurmuştur" değerlendirmesinde bulundu.

Seçimin gelecek süreçte, CHP ve MHP içinde çok önemli tartışmaların ilk işaret fişeği olacağını savunan Işık, partisinin ise güçlü şekilde, birlik ve beraberlik içinde yoluna devam edeceğini dile getirdi.

"Şu anda AK Parti'nin girdiği 9'uncu seçim oldu" diyen Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Halkımız, her seçimde AK Parti'yi güçlendirerek yoluna devam ettirdi, aynı zamanda da Türkiye'de istikrara ne kadar önem verdiğini göstermiş oldu. Bu sonuçlar, 2015'te de istikrarın süreceğine yönelik çok ama çok önemli öncü göstergedir. 2015 seçimlerinde de inşallah AK Parti'nin önemli bir başarıyla yoluna devam edeceğini, Türkiye'de istikrarın süreceğini ve 2023 hedeflerine Türkiye'nin AK Parti ile dolu dizgin ulaşacağına inanıyorum.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER