ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 00:13

Fidan Eğitim Kurumları gönüllüleri 'Fidan Vakti'nde biraraya geldi


İzmir'de maddi imkanlar sebebiyle dershaneye gidemeyen öğrencilere ücretsiz eğitim hizmeti sunan Fidan Eğitim Gönüllüleri Derneği, 'Fidan Vakti' isimli sanat etkinliği düzenledi. Öğrencilerin oluşturduğu koro katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşattı.

Fidan Eğitim Gönüllüleri Derneği, İzmir’in çeşitli mahalle ve semtlerinde bulunan okuma salonlarında, çocuklar ve gençlere yönelik, ücretsiz olarak çeşitli eğitim ve kurslar düzenliyor. Dernek, üçüncü sanat etkinliği olan "Fidan Vakti"ni Hilton otelinde gerçekleştirdi. Geceye, Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi, İzmir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Çakal ve çok sayıda davetli katıldı. Etüt eğitim merkezleri ve okuma salonları açarak bütün çocuklara hakettikleri eğitim desteğini sağlamak isteyen derneğin gecesi, saygı duruşu ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Etüt eğitim merkezleri ve okuma salonları ile çocuklara hakettikleri eğitim desteği sağlayan derneğin tanıtım filmi izlendi.

Fidan Eğitim Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Koçyiğit burada şyaptığı konuşmada, derneklerinin 5 yıldır faaliyet gösterdiğini ifade edip, "Derneğimiz, güzel İzmir'imizin eğitim ve öğretim faaliyetlerinde önde gelen bir kurum olmuştur. Dershaneye gitme imkanı bulamayan imkanları kısıtlı olan çocuklarımıza, şehrimizin gelir düzeyi düşük olan bölgelerindeki çocuklara hizmet vermektedir. Toplam 24 tane okuma salonumuz bulunmaktadır." dedi.

Fidan Eğitim Gönüllüleri Derneği Genel Müdürü Nihat Işık ise, derneğin gelecek nesillerin yetişmesi adına maddi manevi her türlü çabayı gösterdiğini aktarıp şunları söyledi: "Derneğimiz, özellikle kenar mahallelerde yardıma muhtaç çocuklarımıza ve ailelerine eğitim ve öğretim yönünde destek olduğu gibi sosyal açıdan da ilgilenmektedir."

İzmir merkez ve ilçelerde 24 şubelerinin bulunduğunu söyleyen Işık, "3 bin 500 öğrencisi olan derneğimiz bu çocuklarımızın hem SBS sınavlarına yardımcı olmakta hem de çocuklarımıza okul derslerinde takviye de bulunmaktadır. Bu hizmetlerden hiçbir ücret alınmamakta. Çocuklarımızın başarısını arttırmak için derslerle birlikte ek dersler, etütler, birebir çalışmalar da yapmaktayız. Yıl içerisinde çocuklarımızın evlerine veli ziyaretinde bulunup çalışma ortamını görmekteyiz. Böylece başarılarımızın daha da artması için aile ile koordineli çalışmaktayız." şeklinde konuştu.

Daha sonra sanatçı Latif Öz tarafından hazırlanan Fidan Gençlik Korosu Halis Yıldızhan şefliğinde bir konser verdi. Davetliler tarafından alkışlarla dinlenen konserin ardından destek veren Fidan Eğitim Gönüllülerine plaketleri takdim edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER