SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Kasım 2014 Perşembe 13:35

Gülen'in, İşler'e açtığı davaya ret

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/fethullah-gulen-1434923-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/fethullah-gulen-1434923-622x360.jpg
Fetullah Gülenin davası reddedildi

Eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'e açtığı 50 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi


Fetullah Gülen'in, bazı gazetelerde yer alan bir röportajında kendisine iftirada bulunduğu iddiasıyla eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler'e açtığı 50 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya Gülen'in avukatı Mustafa Onur Aslay ile İşler'in avukatı Burhanettin Sevencan katıldı.

Avukat Aslay, dava dilekçelerini tekrarladıklarını söyledi, uzlaşma ve arabuluculuk istemediklerini bildirdi.

Avukat Sevencan ise cevap dilekçelerini tekrarladı, haksız ve yersiz açılan davanın reddini istedi.

Sevencan'ın, mahkemeye sunduğu cevap dilekçesinde şu açıklamalara yer verildi:

"Müvekkilimiz Emrullah İşler'in dava konusu röportajında, devlet içerisine çöreklenen 'paralel yapı' olarak bilinen yapıya mensup bir kısım kamu görevlilerine yönelik suçlamalar yer almıştır. Bu suçlamaları davacı, bizzat üstüne alarak kişilik haklarının ihlal edildiğini iddia etmektedir. Oysa davacı birçok açıklamasında suçlamalara muhatap olan kamu görevlilerini tanımadığını ifade etmiştir. Kaldı ki, müvekkilimin açıklamalarında söz konusu kamu görevlilerinin işlediği suçları, davacının talimatıyla işlediğine dair bir beyanı bulunmamaktadır."

Hakim Şükrü Bozer, davanın reddine karar verdiğini açıkladı.

Dava dilekçesinde, İşler'in bazı gazetelerde yer alan "Karanlığın arkasındaki çete, cemaat bitmiştir" başlıklı röportajında Gülen'in "Kişilik haklarına saldırıldığı" ileri sürülerek, 50 bin lira manevi tazminat talep ediliyordu.

KAYNAK:
Ajanslar
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Kaçırılan kadın araçtan atladı

SONRAKİ HABER

Bakırköy'de patlama: 1 yaralı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.