ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2017 Pazartesi 14:26

FETÖ'nün Denizli'deki "finans kaynakları"na ilişkin dava

FETÖnün Denizlideki "finans kaynakları"na ilişkin dava

Kapatılan TUSKON'un genel sekreteri firari Günay ve eski Denizli Ticaret Odası Başkanı Özer ile örgütün sözde 3 "il imamı"nın da aralarında yer aldığı 43'ü tutuklu 67 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması başladı


Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) finans kaynakları ve il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 43'ü tutuklu 67 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması başladı.

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen duruşmaya 43'ü tutuklu 46 sanık ile yakınları ve avukatları katıldı.

Duruşma, kimlik tespitiyle başladı.

- İddianame

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'nin "il yapılanması" ve "finans kaynakları"na yönelik soruşturma kapsamında, kapatılan TUSKON'un genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ve eski Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer ile örgütün sözde 3 "il imamı"nın da aralarında yer aldığı 43'ü tutuklu 67 kişi hakkında açılan davada sanıklar hakkında 10 yıldan ağırlaştırılmış müebbet hapse kadar değişen cezalar talep ediliyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER