ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 17:31

Fetih 1453 adlı tiyatro gösterisi büyük alkış aldı

Fetih 1453 adlı tiyatro gösterisi büyük alkış aldı


Edremit Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın düzenlediği Fetih 1453 adlı tiyatro gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı

Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezi'nde sahnelenen Fetih 1453 adlı tiyatro gecesine Edremit Belediyesi Başkan Vekili Fatih Çağlar, Edremit Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ahmet Soylu, Balıkesir Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Serkan Patır, Balıkesir Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Tetik, Türkav Başkanı ve yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Kadın Kolları, Ocak Başkanları, Milliyetçi Hareket Partisi Belde Başkanları, Türk Kültürünü Yaşatma Vakfı ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Programın sunuculuğunu yapan Orhan Yemişen tarafından Fatih Sultan Mehmet’i anlatan bir şiir okudu. Şiir’in ardından İzmir Efsane Sahnesi Tiyatrosu’nun sergilediği Fetih 1453 Gecesi adlı tiyatro perde aldı. Fetih 1453 adlı oyun Fatih Sultan Mehmet Han’ın Osmanlı imparatorluğun başına geçmesi ile başlayıp İstanbul’un fethini ardından Osmanlı topraklarında yaşayan insanların nasıl adaletli ve hoşgörülü yaşadıklarını anlatan bir oyun gerçekleşti.

Oyun esnasında Osmanlı döneminde yaşanan o güzel ahlak ve adaletli sahneleri izleyen izleyiciler duygusal anlar yaşamasına sebep oldu. Programın sonunda İzmir Efsane Sahnesi tiyatrocularına büyük bir alkış alırken Edremit Belediyesi Başkan Vekili Fatih Çağlar tarafından oyunculara çiçek takdim edildi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER