SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
 • GÜNCELLEME: 15 Ocak 2014 Çarşamba 08:58

Fethullah Gülen'in ses kayıtları

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/gulen-1311056-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/gulen-1311056-622x360.jpg
Fethullah Gülenin ses kayıtları

Fethullah Gülen'in ses kayıtlarının ayrıntıları internete düştü.


Fethullah Gülen’i telefonla arayan kişiler, rafineriden bankacılığa pekçok konuda yapılması gerekeni kendisine soruyor.

Star'ın haberine göre, bir TUSKON yetkilisinin Fethullah Gülen’e Uganda’dan Çin’e ve Türkiye’ye kadar uzanan bazı konularda blilgi vererek talimat alması büyük bir tartışma başlattı. Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Mustafa Yeşil, Gülen’e uluslararası projeler ve banka kurtarma operasyonu hakkında verilen bilgilerde bir sorun olmadığını belirtti. İnternet ve sosyal medyaya yansıyan konuşmalarda Gülen’i arayan bir kişi, Türkiye’nin tanınmış işadamlarının yurtiçi ve dışında yapacakları yatırımlarla ilgili Gülen’in görüşlerini sorduklarını ve tavsiyelerini almak istediklerini iletiyor.

UGANDA’DAKİ RAFİNERİ İŞİ

Gülen’e görüşmelerde, “Uganda Devlet Başkanı’ndan haber geldi. Orda bir rafineri meselesi vardı. Türkiye’den büyük bir firma getirirseniz memnun oluruz dediler. Onlara K. H’i teklif edelim mi?”; “M.N. Bey’in büyük bir işi vardı. Çinliler alacak gibiydi. Dış İşleri Bakanı davet etti. O konuda nasıl yapalım. Gidelim mi tekrar?”; “Müsaade ederseniz TUSKON’la alakalı birşey yapsak” gibi sorular yöneltiliyor. Yine aynı görüşmelerde Türkiye’deki ünlü işadamlarının selamları da kendisine iletiliyor. Aynı görüşmelerde “Dostlarımıza Uganda’dan ananas falan gelmiş. Onlara göndermiştim. Bugün teşekkür mektubu yazmış o K.” şeklinde de bilgi veriliyor.

‘BAŞBAKAN’ HAKARETİ

Gülen’in dışında yapılan konuşmalarda bir bankayla ilgili konu aktarılırken şu sözlerle Başbakan Erdoğan’a hakaret ediyor: “Bu bankayla alakalı bir Boşbakan’ın talimatıyla girilme durumu vardı da. Onunla alakalı arkadaşlar bir değerlendirme yaptılar. Toptan teknik olarak bir şeye imkan var mı diye. Normalde mümkün değil dediler. Olsa bile BDDK’daki kademelerde arkadaşlar var.” Görüşmede bankaya yapılacak finansal destek şu sözlerle ifade ediliyor: “Bunu çok yaymadan 10 tane büyük işadamı abiyle paylaşılsa da bunlardan 5 tanesi veya 10’u bir şekilde 300 milyon TL kadar mevduat getirseler bankaya.”

ANANAS SOSYAL MEDYADA

“Uganda’dan anas gelmiş” sözleri sosyal medyada büyük yankı buldu. Twitter ve Facebook kullanıcıları internette yayılan ses kaydıyla ilgili, “abiler #Ananas krizine girip ihh’yi basmışlar” gibi yorumlarda bulundu.

BİLGİ VERİLMESİNDE SORUN YOK

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, Beşiktaş’taki Conrad Otel’de son dönemde yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, Gülen’e telefonla uluslararası projeler ve banka kurtarma operasyonu hakkında verilen bilgilerde bir sorun olmadığını belirtti. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

Düzce'de sis

SONRAKİ HABER

Grip salgını 34 can aldı

YORUM YAZ
13 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

 • - eski vadici:08 Mart 2014, Cumartesi 16:33

  sizinde renginiz belli oldu '' Sarıgul ugursuzluk getirirmiş'' sarıyı kırmızı yeşili gördünuzde çok gec kalacaksınız (((Yanlış anlamayın trafik ışıkları))) :)

 • - Vahid Azeri:16 Ocak 2014, Perşembe 15:48

  O konuşmalarda cüzi de olsa suç bulunsaydı tüm tv kanalları, akp yetkilileri Türkiyeni ayağa kaldırmışlardı...

 • - Başbakan hakareti ?:16 Ocak 2014, Perşembe 08:11

  Başbakan'a başbakan demek ne zamandır hakaret ???

 • - Misafir d:15 Ocak 2014, Çarşamba 13:37

  Siz daha yolsuzculara sırf sağcı oldukları için sahip çıkın. Polat a da inancımız kalmadı abdülheye de. Helal olsun GÜRKAN UYGUN a ki tam zamanında cıkmıs yalakalıktan.

 • - Misafir i:15 Ocak 2014, Çarşamba 13:36

 • - mert hakikat:15 Ocak 2014, Çarşamba 13:35

  yani yerli humeynimiz abdde faaliyete geçirildi görün bunuda önünüze bakın.önemli olan vatanın milletin menfaatidir ve bu varsa zaten kişisel menfaatler kendiliğinden oluşur

 • - mert hakikat:15 Ocak 2014, Çarşamba 13:34

 • - Orhan06 x:15 Ocak 2014, Çarşamba 13:28

 • - efe candan:15 Ocak 2014, Çarşamba 13:11

  yazıklar olsun,fetoş sana inanırdım..

 • - halide taş:15 Ocak 2014, Çarşamba 11:54

  ben de düşünüyordum ki kuru göz hastalığımla ördüğüm yeleklerle işlediğim havlularla hizmete katkıda bulunuyorum.....olsun niyetimi allah biliyor.