ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 15:19

Fethullah Gülen’e dön çağrısı

Fethullah Gülene dön çağrısı

Türkiye Gençlik Konfederasyonu Genel Başkanı Cevahiroğlu, Türk gençliğine hizmet verdiğini belirttiği Gülen’in Türkiye’ye dönmesi için çağrıda bulundu.


Dünya çapında 1 milyon üyesi bulunan Türkiye Gençlik Konfederasyonu’nun Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Fethullah Gülen’e Türkiye’ye dön çağrısında bulundu.

Genel Başkan Ferudun Cevahiroğlu yaptığı açıklamada, Türkiye gençliğinin kendisine çok şey borçlu olduğunu belirterek, “Değerli hocam biz gençlik olarak sizin ülkemize, Türkiye’ye dönmenizi istiyoruz. Değerli hocam çekmiş olduğunuz vatan hasreti bitsin artık. Bizim de size olan hasretimiz bitsin artık. Muhterem hocam bizim gençlik olarak sizin maneviyatınıza dualarınıza yol göstericiliğinize ihtiyacımız var. Muhterem hocam siz Türkiye gençliğine ve dünya gençliğine büyük hizmetler yaptınız, yapmaya da devam ediyorsunuz. Ülkemizin gençliği size ve ekibinize çok şey borçludur” dedi.

Gülen’e “dön” çağrısında bulunan Cevahiroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Muhterem hocam gençlerimiz sizin yaptırmış olduğunuz yurtlarda kalarak ilim irfan öğrendiler. Sizin yaptırmış olduğunuz dersanelerde eğitim görerek üniversiteyi kazandılar. Günümüz Türkiye’sini yöneten genç beyinler, sizin eğitim kurumlarınızın halkımıza eseridir. Değerli hocam, ben de sizin eğitim kurumlarınızda yetiştim. Kahramanmaraş’ta tam 8 yıl sizin kurumunuz olan Sütçü İmam Öğrenci Yurdu’nda kaldım ve hayatımı şekillendiren, hayatıma yön veren ilkeleri kalmış olduğum bu yurtlarda öğrendim. Hocam dön artık bitsin bu hasretlik, biz gençlerin size ihtiyacı var. Lütfen dön artık muhterem hocam Türk gençliği yapmış olduğunuz hizmetleri biliyor. Gençlik size ve ekibinize minnettardır hocam.”

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER