ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2013 Cuma 09:21

Fethullah Gülen nasıl geçiniyor?

Fethullah Gülen nasıl geçiniyor?

Fethullah Gülen'in Pensilvanya'da nasıl geçindiğine ilişkin sorulara Gülen'in avukatından açıklama geldi.


CNN Türk'te yayınlanan Medya Mahallesi'nde Ayşenur Arslan, programın bir bölümünde "Fethullah Gülen, Pensilvanya'da emekli maaşıyla nasıl yaşıyor diye soruyor muyuz?" demişti.. Bugün o sözlere Fethullah Gülen'den avukatı aracılığıyla yanıt geldi.

İşte o açıklama :

"HANGİ EMEKLİ MAAŞIYLA PENSİLVANYA'DA YAŞIYOR" SORUSUNA CEVAP

Bir televizyon kanalında Ayşenur Arslan tarafından 'Fetullah Gülen beyefendi hangi emekli maaşıyla Pensilvanya da yaşıyor' sorusu üzerine yapılan haberlerle ilgili olarak açıklama yapmak zarureti hasıl olmuştur.

"MÜTEVAZI BİR ODADA HAYATINI SÜRDÜRÜYOR"

Müvekkilimin hayatının her karesi, yazdıkları, söyledikleri ve hakkında yazılanlarla görmek isteyenler açısından toplumun gözleri önünde yaşanmaktadır. Görmek isteyen gözlerin sadece samimi olarak bakması yeterlidir. Müvekkilim hayatının bir döneminde derme çatma bir barınakta, diğer bir döneminde cami penceresinde, bir döneminde ise tahta bir kulübede yaşamıştır. Bugün ise mütevazi bir odada hayatını sürdürmektedir.

"KİN VE GAREZLE BESLENENLER LÜKS HAYATTAN BAHSEDİYOR"

Maalesef kinle ve garazla hareket eden bazı kimseler, herkesi kendi dünya tutkuları ve yaşama arzuları zaviyesinden değerlendirerek çiftliklerden, villalardan, lüks hayattan ve şatafattan bahsedip dursalar da, müvekkilim küçük bir odada yaşamaktadır.

ŞEKER HASTASI

Şeker hastası olan, ağır şeyler yiyemeyen, yemek ihtiyacını çok defa yoğurt ve çorbayla karşılayan bir insanın geçimini sağlaması için ne kadar paraya ihtiyacı vardır. Müvekkilim 60'nin üzerinde kitap yazmış ve yazdığı kitaplarda çok satanlar sıralamasında ilk sıralarda yer almıştır. Müvekkilime yazdığı kitaplar nedeniyle telif ücreti ödemesi yapılmaktadır. İkameti için gereken para telif ücretinden karşılanmakta olup, hayatı boyunca kimseden karşılıksız bir şey almamıştır. Telif ücretinin kalan kısmıda müvekkilimin milletimize her fırsatta tavsiye ettiği eğitim hizmetlerine ve muhtaç kimseler için yapılan yardım kampanyalarına aktarılmaktadır.

"60'IN ÜZERİNDE KİTABI VAR"

Hiçbir eser ortaya koyamamış insanların nasıl geçindikleri değerlendirme konusu yapılmazken, 60'ın üzerinde kitap yazan, 10'larca sohbet kasetleri bulunan müvekkilimin nasıl geçindiğinin tartışma konusu yapılması masum bir soru sorma olarak değerlendirilemeyecek bir davranıştır.

"HALKIMIZIN TAKDİRİ"

İnsaf sahibi herkes tarafından müvekkilimin lüks bir hayat içerisinde olmadığı söylenebilecekken, haksız ve mesnetsiz iddialar ortaya atarak insanların zihninde şüpheler uyarmak suretiyle müvekkilimi karalamaya çalışmak iz'an, insaf ve hakkaniyet sahibi kişilerin yapacağı bir davranış değildir. Bu tür iddiaları ortaya atanların maksatlarını insaf sahibi halkımız en iyi şekilde takdir edecektir.

Saygılarımla Fetullah Gülen Vekili Av. Nurullah Albayrak
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER