ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 13:55

Fethiye'ye 400 yataklı yeni hastane yapılacak


Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan Devlet Hastanesi'ne ek olarak 400 yataklı yeni bir hastane yapılacak. Yeni hastane ile mevcut hastanenin tamamen turizm hastanesi olması sağlanacak.

76 uzman ve 10 pratisyen hekimle hizmet veren 223 yatak kapasiteli Fethiye Devlet Hastanesi, Fethiye başta olmak üzere Dalaman ve Ortaca, Antalya'nın Kaş ilçesi, Denizli'nin Çameli ilçesinden hasta kabul ediyor. Her yıl yarım milyon insanın poliklinik, 12 bin hastanın da yataklı tedavi hizmeti aldığı hastane yaz mevsimlerinde yoğunluğunu ikiye katlıyor. Kapasitesinin üzerinde hizmet veren Fethiye Devlet Hastanesi'nin iş yükünü hafifletecek yeni bir hastane daha yapılacak. 400 yatak kapasiteli olması planlanan yeni hastane için yer arayışları devam ediyor. Sağlık Bakanlığı nezdinde devam eden yazışmalar sonuçlanınca hastanenin inşaatına başlanacak.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık yeni yapılacak hastane için 2 ayrı bölgede yer temini yapıldığını aktardı. Belirlenen arazilerin hazine arazisi olduğunu söyleyen Çalık, şimdilik mevkiler hakkında bilgi veremeyeceklerini ifade etti. Yeni ilçe olan Seydikemer'in de göz önüne alınarak yapılacak yeni hastanenin çevre yolu üzerinde veya okullar bölgesi olarak bilinen Değirmenbaşı mevkilerinin hastane yeri için gündemde tutulduğunu dile getiren Kaymakam Ekrem Çalık şunları söyledi: "Turizm kenti olan Fethiye'de mevcut devlet hastanemiz kimi zaman yetersiz kalmaktadır. Öyle ki Fethiye Devlet Hastanesi sadece Fethiyelilere değil bölgedeki diğer ilçelere de hizmet veriyor. Yaşanan sıkıntıları da göz önüne alarak 400 yataklı yeni bir hastane yapılması için girişimlerimiz sürüyor. Bakanlıklar nezdinde yazışmalarımız devam ediyor. Yeni hastanenin yapılması ile mevcut hastanemizi tamamen turizm hastanesi haline getirebileceğiz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER