ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2013 Çarşamba 18:33

Fethiye'deki parkomat alanları daraltıldı

Fethiyedeki parkomat alanları daraltıldı


Fethiye Belediyesi, ücretli olarak kısa süreli park yapılmasına imkan sağlayan parkomat alanlarını, şirket zarar ettiği gerekçesiyle daralttı.

        Muğla'nın Fethiye Belediyesi, 2013 yılının ilk meclis toplantısında parkomatlarla ilgili önemli bir karar aldı. 18 maddelik gündemle toplanan meclis, ilçe genelindeki parkomat alanlarıın yeniden belirledi. Mevcut 1000 araç kapasiteli parkomat alanları yüklenici şirketin zarar etmesi gerekçesiyle düşürüldü. Mecliste oy birliği ile kabul edilen yeni düzenleme ile ilçe genelindeki parkomat alanlarının araç kapasitesi 650 sayısına çekildi. Buna göre Celal Bayar Caddesi kavşağından Muğla Makası yolunun kuzey ve güney kısımlarında 136 olan araç kapasitesi 80'e, Akarca kavşağından Günlükbaşı futbol sahası yanı doğu ve batı kısımlarında 156 olan araç kapasitesi 81'e düşürüldü. Ayrıca Cahit Gündüz Caddesi'nden Muammer Aksoy Bulvarı'nın kesiştiği yere kadar olan bölgedeki 219 araç kapasiteli parkomat alanı ise tamamen kaldırıldı.

        Konuyla ilgili söz alan AK Parti grup sözcüsü Selahattin Kayaman, bir yıl önce olacakları gördükleri için yeni alanların açılmasına karşı çıktıklarını hatırlattı. Geçen zamanın kendilerini haklı çıkarmasından dolayı üzüntü duyduklarını ifade eden Kayaman, parkomat alanlarının daraltılmasının doğru bir çalışma olacağına inandıklarını söyledi.

        Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise parkomat ihalesinin yüksek bir bedelle yapıldığını hatırlatarak, yüklenici firmanın bunun altından kalkmakta zorlandığını belirtti. Bin araçlık parkomat işinin üç yıllık KDV hariç bir milyon 940 bin 500TL'ye ihale edildiğini hatırlatan Saatcı, "Bin araç kapasiteli parkomat alanlarının tamamen dolmadığı anlaşıldı. Araç olmamasına rağmen yüklenici firma bu alanlarda personel çalıştırmak zorunda kalıyordu. Bu illaki külfet getiriyor. Bunun önüne geçmek için parkomat alanlarında belli bir daralmaya gidildi." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER