ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 00:07

Fethiye'de lisenin ek binasında çıkan yangın söndürüldü


Fethiye'de bir lisenin ek binasında öğrencilerin derste bulunduğu sırada çıkan yangın, ekiplerin 2 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.
     Karaçulha Çok Programlı Lisesi ek binasında çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede binanın tamamını sardı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi ile Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler müdahale etti.
     Yangın, ekiplerin yaklaşık 2 saatlik çalışması sonucunda söndürülebildi.
     Olay yerinde incelemelerde bulunan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, gazetecilere yaptığı açıklamada, binanın yanında bulunan elektrik trafosunun kısa devre yapması sonucu çıktığını tahmin ettikleri yangında okulun ek binasının kullanılamaz hale geldiğini söyledi.
     İtfaiye ve orman ekiplerinin hızlı bir şekilde yangına müdahale ederek kontrol altına aldığını anlatan Çalık, ''Okulda toplam 874 öğrenci öğrenim görüyor ama yangın çıkan ek binada kaç öğrenci vardı bilemiyoruz. Yangın çıkar çıkmaz okul yöneticileri öğrencileri tahliye etmiş. Bina prefabrike olduğu için hemen alev almış, rüzgarın etkisiyle de büyümüş. Çok şükür yangında öğretmen ya da öğrencilerimizden yaralanan yok. Bu da bizi mutlu etti'' dedi.
     Okul öğrencilerinden Deniz Barutçu ise okulun diğer binasında ders gördükleri sırada ek binada duman çıktığını gördüklerini ve öğretmenlerine haber verdiklerini anlattı.
     Öğretmenleri ve arkadaşlarıyla yangın çıkan ek binadaki sınıfları gezerek öğrencilerin tahliye olmasına yardımcı olduklarını ifade eden Barutçu, ''Yangın çok kısa sürede büyüdü. Bazı arkadaşlarımız paniğe kapılarak binayı camlardan terk etti. Okulumuz yandığı için çok üzgünüz'' diye konuştu.
     Bu arada dumandan etkilenen itfaiye ekiplerine ayran ikram edildi. Yangına müdahale sırasında bir vatandaş da yüzüne bir cismin çarpması sonucu yaralandı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER