ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2014 Cuma 15:27

Fethiye'de badem ağaçları çiçek açtı


Fethiye içesinde badem ağaçları çiçek açtı, kırlar papatyalarla kaplandı.
Hava sıcaklığının 16 derece ölçüldüğü ilçede, Ölüdeniz beldesine bağlı Hisarönü ve Ovacık mahallelerinde kırlar papatyalar ile örtüldü. Mahallede bazı badem ağaçları da çiçek açtı. Bölgede yaşayanlar şubat ayından ağaçların çiçek açmasını şaşkınlıkla karşılarken, bazı vatandaşlar ise beyaza bürünen ağaçlar ve papatyalarla kaplanan kırlarda fotoğraf çektirdi.
Fethiye Kordon Boyu'nda ise vatandaşlar kafelerde dinlenip, güneşli havanın tadını çıkardı. Bazı vatandaşlar balık tutmayı, bazıları ise yürüyüş yapmayı tercih etti. Ölüdeniz beldesindeki Belceğiz Plajı'nda ise vatandaşlar güneşin ısıttığı kumsalda yürüyüş yaptı.
Macera tutkunu vatandaşlar ise Babadağ'ın 900 metrelik pistinden yamaç paraşütüyle atlayış yapıp, Ölüdeniz'in eşsiz güzellikteki manzarasını yamaç paraşütüyle kuş bakışı izleme fırsatı buldu.
Ölüdeniz'de yaşayan Biray Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, badem ağaçlarının 10 gün önce açmaya başladığını söyledi.
Köse, Türkiye'nin bir çok bölgesinin soğuk ve karlı havayla mücadele ettiğini belirterek, "Bir çok yere kar yağarken biz burada baharı yaşıyoruz. Bahçelerdeki badem ağaçlarının büyük bölümü çiçek açtı. Şubat ayında da böyle güzel hava her yerde olmuyor. İnsanlara burada yaşamalarını tavsiye ediyorum" dedi.
Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyrettiğini, sıcaklıklarda ileri ki günlerde önemli bir değişiklik olmayacağını bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER