ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 12:57

Fethiye Körfezi kirlilikten kurtuluyor


AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Fethiye Körfezi'nin çamurdan etkilenmemesi için DSİ'nin 2012 Eylül ayında başlattığı ihale sürecinin tamamlandığını ve Murt Deresi ıslahı projesinin başlatıldığı bildirdi.

Milletvekili Boğa, yaptığı yazılı açıklamada prosedürlerin bir an önce bitirilerek işe başlanması ve gerekirse projenin zamanından önce yapılması gerektiğini söyledi. Fethiye Körfezi'ne birkaç gündür akan zeytinyağı atıklarının konunun ne kadar acil olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu dile getirerek, "Derelerin ıslahı projesi bizim için çok önemlidir. Gerekirse bu proje hızlandırılarak 100. yıla yetiştirilmeli ve artık Fethiye Körfezi temizlenmelidir." dedi.

AK Parti Milletvekili Boğa, dereler ıslah edilmeden körfezde yapılacak bir temizliğin kalıcı olmayacağını vurgulayarak, "Öncelikli işimiz, derelerin ıslahı olmalıdır. Sonra da elbirliğiyle körfezi temizleyeceğiz. İşte o zaman Fethiye'nin güzelliği net bir şekilde ortaya çıkacak. Başta turizm olmak üzere bölgeye çok ciddi katkısı olacak. Çalışmalar bittiğinde kruvaziyer yanaşma yerleri de yapılacak. " şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER