ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 17:11

Fethiye karayoluna üst geçit yapılacak


Muğla'nın Fethiye ilçesinde 13 yaşındaki bir gencin ölümü ve sonrasında gelişen yol kapatma eyleminin ardından Fethiye Antalya karayoluna üst geçit yapılacak. Karayolları bölge müdürlüğü ile görüşme yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, üst geçidin bütün maddi külfetini üstleneceğini bildirdi.

Fethiye Antalya karayolunda dün akşam saatlerinde meydana gelen trafik kazasında 13 yaşındaki Emre Eldemir hayatını kaybetmişti. Kaza sonrasında Karaçulha belde sakinleri üst geçit istediklerini belirterek yolu trafiğe kapatmıştı. 2 sat boyunca trafiğe kapalı kalan Fethiye Antalya karayolu Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın devreye girmesiyle açılabilmişti. Belde halkına gece üst geçit sözü veren Saatcı sabah saatlerinde üst geçit için çalışmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, verdiği sözü en kısa zamanda yerine getireceklerini söyledi. Bu sabah karayolları bölge müdürlüğü ile görüşme yaptığını belirten Saatcı, "Kendisi talimatı aldığını ve proje çalışmalarına başladıklarını söyledi. Fakat projenin hayata geçirilmesi için finansal bakımdan sıkıntıları olduğunu aktardı. Bende, (Siz projeyi yapın. Bu işin finansal kısmını Fethiye Belediyesi veya Fethiye’deki hayırsever insanlarımızla birlikte halledeceğiz) dedim. Daha önce Osman Kaya bulvarında yaptığımız gibi bu bölgeye de bir üst geçit yapacağız. En kısa zamanda inşaata başlayıp bitireceğiz inşallah." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER