ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 14:58

Fethiye Alışveriş ve Yaşam Merkezi inşaatı başlıyor

Fethiye Alışveriş ve Yaşam Merkezi inşaatı başlıyor


Fethiye Belediyesi tarafından ülke genelinde 109 projenin katıldığı yarışma ile seçilen Alışveriş ve Yaşam Merkezi Projesi'nin yapım sözleşmesi imzalandı. 37 milyon 500 bin TL teklif vererek ihaleyi kazanan Eroğlu Gayrimenkul Sanayi ve Ticaret AŞ, 1 yıl içerisinde inşaatı tamamlayacak.

Alışveriş ve Yaşam Merkezi, atıl durumdaki eski toptancı halinin bulunduğu 22 bin 823 metrekarelik arsa üzerine 42 bin 41 metrekarelik inşaat alanında yapılacak. 30 yıllığına 37 milyon 500 bin TL teklifte bulunarak ihaleyi kazanan firma ile Fethiye Belediyesi arasında inşaat yapım sözleşmesi imzalandı. Atılan imzalarla birlikte 1 yıl içerisinde inşaatı teslim edecek olan yüklenici firma Fethiye Belediyesi'ne yıllık ödeyeceği 1 milyon 250 bin TL'yi de teslim etti.

Yapılan sözleşmenin ardından açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye’nin Alışveriş ve Yaşam Merkezi Projesi'nin atılan imzalarla birlikte artık geri dönüşü olmayacağını söyledi. Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin Fethiye'ye hayırlı olmasını isteyen Saatcı, "Tabi ki bununla ilgili her türlü eleştiriye açığız ve her türlü eleştirinin bedelini ödemeye hazırız. Ancak yapıldığı zaman belediyenin altına yapılan Gima gibi olmasın. Ben o zaman herkesin fotoğrafını çekmiştim. En fazla karşı gelenler ilk girenler olmuştu. Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ne karşı olanlar da inşallah yaşarsak göreceğiz, ama merkeze kendi yakınlarının işe girmesi için ama alışveriş için ilk girenlerden olacaklar. Bunu da göreceğiz inşallah. Her iki tarafı da Allah utandırmasın, hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER