ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 18:27

Ferdi'ye polis 2 bin robot resim gösterdi

Ferdiye polis 2 bin robot resim gösterdi


Adana'da atık pet şişe toplarken Gezi Parkı protestolarına katılan bir kişi tarafından köprüden atıldığı ileri sürülen 12 yaşındaki Ferdi Şenol, polisin kendisine 2 bine yakın gösterdiği robot resim arasında, kendisini atan kişiyi bulamadı. Şenol, yaşadığı korku dolu anları anlatırken "Tam pet şişe çuvalını sırtıma alacakken iki eliyle kollarımdan tuttu, beni aşağıya attı." dedi. Polis, kıvırcık saçlı göbekli bir kişiyi arıyor.

İlköğretim 5. sınıf öğrencisi Ferdi Şenol, 5 Haziran’da saat 14.30 sıralarında Gülbahçe Mahallesi’ndeki evinden çıktı. 7 çocuklu bir ailenin 6. çocuğu olan Şenol, annesi Ayten Şenol'dan habersiz harçlık için akşam geç saatlere kadar pet şişe topladı. Kasım Gülek Köprüsü’nde Gezi Parkı protestolarından habersiz küçük çocuk, bu sırada AK Parti önünde eylem yapmak isteyen grupla karşılaştı. İddialara göre, bu grubun içinden kıvırcık saçlı, göbekli bir kişi küçük çocuğu kollarından tutup köprüden attı. Rayların üzerine düşen Şenol'u gören bir kişi, polisi aradı. Küçük Ferdi, olay yerine gelen ambulanstaki ilk tedavisinin ardından Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Sol ayağının kırıldığı belirlenen küçük çocuk ameliyata alındı. Taburcu olan Ferdi Şenol, ayağının kırılmasına sebep olan kişinin yakalanmasını istedi.

İnşaat işçisi 30 yaşındaki ağabey Erkan Şenol da kardeşini köprüden atanlar için "Bu küçük çocuğu hangi vicdansız atar bunu aklım almıyor." dedi. Ağabey Şenol, "Neden doğru dürüst yürümüyor etrafı yakıp yıkıyorsunuz. Bu şekilde bu istekler karşılanmaz. Biz ilk etaptaki eylemi destekledik, haklıdırlar dedik. Sonra başka amaçlar için yürüdüler. Bu mu sizin vatan sevginiz. Ben buna ağaç sevgisi demem. Resmen cinayete teşebbüstür bu." diye konuştu.

Ağabey Şenol, polislerin kardeşini köprüden atan kişinin bulunması için büyük çaba gösterdiklerine dikkat çekerek, bugün hastanedeki ilk pansumanın ardından Emniyet müdürlüğüne gittiklerini söyledi. Şenol, "Emniyet müdürlüğünde yaklaşık 2 bine yakın robot resim gösterdiler. Çocuk gece karanlığında kıvırcık saçlı siyah gözlü birisi olduğunu söylüyor. Bir şey çıkmadı. İnşallah bulurlar, adalet hesabını verir. Temennimiz bu." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER