ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 20:42

Fenalaşan Ukrayna uyruklu kadın polis minibüsünde öldü


Vize süresi dolduğu gerekçesiyle Atatürk Havalimanı Şube Müdürülüğü'nde bekleyen Ukrayna uyruklu Luıdmyla Kalashnykova (65) isimli yolcu, hastaneye götürüleceği sırada polis minibüsünde hayatını kaybetti. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Luıdmyla Kalashnykova'nın takma dişinin boğazına kaçtığı tespit edildi.

Ukrayna uyruklu Luıdmyla Kalashnykova isimli yolcu vize süresi dolmasına rağmen parası olmadığı için ülkesine gidemiyordu. Bir süredir Atatürk Havalimanı'nda kalan yolcu Atatürk Havalimanı Karakolu'na götürüldü. Sağlık raporu için Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürülmek üzere evrakları hazırlanan kadın, karakolda fenalaştı. Bunun üzerine polisler, hava alması için Kalashnykova'yı karakol bahçesine çıkardı. Hastaneye götürülmek için polis minibüsüne bindirilen Luıdmyla Kalashnykova, tekrar fenalaşması üzerine sağlık ekiplerine haber verildi.

TAKMA DİŞLERİ BOĞAZINA KAÇTI

Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları ilk kontrolde Kalashnykova'nın hayatını kaybettiğini tespit etti. Yapılan kontroller sırasında Luıdmyla Kalashnykova'nın boğazında takma diş tespit edildi. Bunun üzerine olay yerine gelen savcı, otopsi yapılması için Bahçelievler'deki Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
Konuyla ilgili olarak Atatürk Havalimanı'nda sağlık hizmeti veren Port Cilinic tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "İstanbul Atatürk Havalimanı Karakol'undan acil vaka çağrısı gelmiştir. Yabancı uyruklu adlı Luıdmyla Kalashnykova kişinin minibüs içinde oturur pozisyonda bulunduğu gözlemlenmiştir. Yapılan muayenede yaşamını yitirmiş olduğu tespit edilen vaka, yapılan tüm tıbbi müdahaleye cevap vermemiş ve EX olarak tanımlanmıştır."

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER