ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 21:42

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı'na atandı

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığına atandı


Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Şahingöz, Yükseköğretim Kurulu tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’na atandı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’na atanan Prof. Dr. Recep Şahingöz’ü makamında kabul ederek yeni görevinde başarılar diledi. Rektör Uçar, burada yaptığı açıklamada Fen-Edebiyat Fakültesi’nin ilk kurulan üç fakülteden biri olduğuna dikkat çekerek fakültenin dekanlığı’na Şahingöz’ün atanmasıyla ile birlikte Fen-Edebiyat Fakültesinin gelişimini sürdüreceğini belirtti.

Şahingöz ise kendisinin Yozgatlı olduğunu ve uzun yıllar üniversitede çeşitli görevlerde bulunduğunu söyledi. Şahingöz, "Yeni görevimizle birlikte daha ağır bir yük ve sorumluluk içerisine girdik. Fakülte olarak amacımız kendi alanlarında nitelikli bilim adamları yetiştirmektir. Bilimin ve teknolojinin öncülüğünde öğrencilerimize beceri, tutum ve çağdaş değerler kazandırmak temel hedefimizdir. Üniversitemizi geliştirmek adına elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER