ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2013 Çarşamba 15:59

Felç olan Bitlisli Yusuf yardım bekliyor

Felç olan Bitlisli Yusuf yardım bekliyor


Bitlisli Yusuf Taluğ henüz 11 yaşındı. Çok nadir görülen transvers miyelit denilen (omurilik iltihaplanmasının neden olduğu nörolojik bir sendrom) hastalığa yakalandı. 8 aydır yataktan kalkamayan Yusuf Taluğ, kendisini iyileştirecek doktorların yardımını bekliyor.

Güroymak ilçesinden Mersin’in Tarsus ilçesindeki akrabalarının yanına gelen Abdulgani ve İnci Taluğ çifti, çocuğunun hastalığına çare bulmak için çalmadık kapı bırakmadı. Oğlunun durumunun her gün daha da kötüye gittiğini belirten baba Taluğ, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi’nde çocuğunun ‘transvers miyelit’ hastalığına yakalandığını öğrendi. Doktorların çaresiz kaldığını aktaran acılı baba, bu hastalıktan anlayan doktorların kendilerine yardımcı olmasını istedi.

Abdulgani Taluğ yaşadıklarını şöyle anlattı: “8 aydır çocuğum yatalak. İlk olarak ayak topuklarında ağrılar başladı. Bitlis’te hastaneye götürdüm. Çocuğu Diyarbakır’a sevk ettiler. Orada iki gün yoğun bakımda kaldık. Kitle dediler, ardın da Adana Balcalı’ya sevk ettiler. Uçak ambulansla Adana’ya geldik. Orada 5-6 gün yoğun bakımda kaldık. Ender görülen bir hastalığa yakalandığını, uzun süren bir tedavi görmesi gerektiğini belirttiler. Şimdi çocuğumun belden aşağısı tutmuyor. Yetkililerden ve iyiliksever doktorlardan yardım bekliyoruz.” dedi.

Okulunu ve arkadaşlarını özlediğini söyleyen ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi Yusuf Taluğ, “Artık yataktan çıkmak istiyorum. Top oynamak istiyorum. Arkadaşlarımla okuluma devam etmek istiyorum. Beni iyileştirecek olan bir doktor varsa Allah rızası için yardım etsin.” dedi.

Taluğ ailesini 7 aydır evinde misafir eden Sabri Kıncak ise Yusuf'un durumunun iyi olmadığını belirterek, “Çocuk gözümüzün önünde eriyor, annesi de işitme engelli. Babası inşaatlarda çalışıyor. Yetkililerin yardımcı olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER