ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 21:15

Fatma Öcalan, İmralı Adası’ndan döndü

Fatma Öcalan, İmralı Adasından döndü

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Fatma Öcalan 1,5 aylık aranın ardından ağabeyini ziyaret için gittiği İmralı Adası’ndan döndü.


Sabah saatlerinde Gemlik Jandarma Komutanlığı'na gelen Öcalan’ın ablası Fatma Öcalan ile kızı Dilek Öcalan ve Cumali Karsu’nun vasisi Pervin Oduncu işlemlerinin ardından adaya gitti. Adada yapılan görüşmenin ardından akşam saatlerinde GEMPORT Limanı’na dönen Fatma Öcalan ve beraberindekiler buradan minibüsle Gemlik Jandarma Komutanlığı'na getirildi.

En son 4 Kasım 2013 tarihinde İmralı’da hükümlü bulunan ağabeyini ziyaret eden Fatma Öcalan, dönüşte her hangi bir açıklama yapmadı. Jandarmada işlemleri yapılan Fatma Öcalan ve beraberindekiler jandarmaya sokulan kendilerine ait araçla ayrıldı. Fatma Öcalan, yürüyemediği için sabah geldikleri araç jandarmaya alınarak burada bindirildi. Jandarma ekipleri önce aracın bagajını aradı. Ardından içeri alınan araca binen Fatma Öcalan ve beraberindekiler her hangi bir açıklama yapmadan ayrıldı. Gazetecilerin açıklama isteğine her hangi bir yanıt vermeyen Fatma Öcalan ve beraberindekiler jandarmadan saat 20.25 sularında ayrıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER