ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 09:55

Fatih’te çökme tehlikesi bulunan bina boşaltıldı

Fatihte çökme tehlikesi bulunan bina boşaltıldı


Fatih’te iç kısmında kısmen çökme yaşanan bina tamamen yıkılma ihtimaline karşı tahliye edildi. Çökme sırasında içerde bulunan bir kişi yara almadan kurtuldu. Yetkililerin olay yerindeki incelemeleri sürüyor.

Olay, Sultanahmet Mahallesi Kapıağası Sokak 13 numaralı binada meydana geldi. İki katlı binanın iç kısmında sabah saatlerinde kısmen çökme yaşandı. Binanın en üst katının tuvaleti alt kata düştü. Bu sırada tuvalette bulunan Hüseyin isimli şahıs, düşen parçaların altında kaldı. Bina sakinleri duydukları gürültü üzerine kendilerini dışarı attı. Tuvaletin parçaları üzerine düşen şahıs da kendi imkanlarıyla binadan çıktı. Yara almadan kurtulan şahsın eşi, olay sırasında içerde olduklarını ve çok korktuklarını söyledi.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve zabıta ekipleri sevk edildi. İlk incelemelerde binanın iç kısmında çatlaklar oluştuğu ve yıkılma tehlikesi bulunduğu belirtildi. Bina, çökme tehlikesine karşı tahliye edildi.

Tuvaleti çöken dairede oturan Şaban Güneş, olay sırasında uyuduğunu ve gürültüyle yataktan fırladığını anlattı. Güneş, canlarını kurtardıkları için şanslı olduklarını dile getirdi. İtfaiye ekipleri çalışmalarını tamamlayıp olay yerinden ayrıldı. Zabıta ekiplerinin incelemeleri devam ediyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER