ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2013 Pazar 18:40

Fatih Üniversitesi'nde mezuniyet coşkusu


Fatih Üniversitesi 2013 Mezuniyet Töreni Sinan Erdem Spor Salonunda yapıldı. Bu yıl 14. dönem mezunlarını veren Fatih Üniversitesi görkemli bir törenle öğrencilerini uğurladı. Törene 25 farklı ülkeden 80’den fazla üniversite rektörüyle, yabancı misafir de katıldı.

Mezuniyet töreni Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün mesajının okunması ile başladı. Gül mesajında tüm ve öğrencileri tebrik ederek, “Geleceğin liderleri olarak daima büyük düşünün, kendinize güveninizi, inancınızı ve heyecanınızı kaybetmeyin. İdeallerinizden vazgeçmeyin. Şunu unutmamalısınız ki sizler potansiyelinizle, aileniz, ülkemiz ve tüm dünya için umut ışığısınız." ifadelerini kullandı.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, bu yıl mezun olan 2 bin 500 öğrencinin Türkiye'nin önemli birer bilim insanı, mühendisi, eğitimcisi ve iş adamı olacağından emin olduğunu belirterek, “Bugün hem Türkiye hem de dünya bilimine ve barışına hizmet ediyoruz. 109 ülkeden 15.000 öğrencisi olan bir Dünya Üniversitesiyiz. Dünya Üniversitesi’nden mezun olan tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyor, hayata atıldıkları bugünden itibaren hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından ödül törenine geçildi. Fakültelerini dereceyle bitiren öğrenciler başarı belgelerini Zambia Eğitim Bakanı John Phiri’nin elinden aldı.
Medya dünyasının başarılı ismi Melih Gümüşbıçak’ın sunduğu törende, Türkçe Olimpiyatları performans grupları sahnede unutulmaz anlar yaşattı. Özelikle Bosna Hersek’ten gelen grup, Kazım Koyuncu’nun “İşte Gidiyorum” şarkısını yorumlarken izleyicilerden büyük alkış aldı

Törende duygusal anlar da yaşandı. 4 yıl boyunca engelli kızını her gün okula getiren fedakar anne Elif Öner’i üniversite yönetimi vefa ödülüyle onurlandırdı. Öner, ödülünü MIT ve Harvard Üniversilerinin dünyaca ünlü profesörü Prof. Dr. Nelson Yuan-Sheng Kiang’ın elinden aldı.

Tüm öğrencilerin mezuniyet belgelerinin almasının ardından kep atma törenine geçildi ve muhteşem bir tören ile birlikte öğrenciler keplerini atarak mezuniyetin tadını çıkardı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER